סקר סיכונים אבטחת מידע

דברים שכדאי לזכור בעת ביצוע סקר סיכוני אבטחת מידע

ביצוע סקר סיכוני אבטחת מידע יכול להיות צעד גדול לעבר הפיכת החברה שלך לבטוחה יותר. התהליך כולל עיון מקרוב על נוהלי האבטחה והנהלים הנוכחיים של העסק שלך, והמלצות לשיפורם. להלן כמה דברים חשובים שכדאי לזכור בעת ביצוע הערכה.

מהי סקר סיכוני אבטחת מידע?

ביצוע סקר סיכונים אבטחת מידע הוא חלק הכרחי בתוכנית ניהול סיכוני המידע הכוללת של הארגון. סקר סיכונים תעזור לארגון לקבוע את נכסי המידע החשובים ביותר, כמו גם איומים פוטנציאליים. נכסים אלה יכולים לכלול מכשירים ניידים, מדיה נשלפת ומידע על העתק קשיח.

תהליך סקר הסיכון יכול להיות מורכב, וחשוב לקבל קלט ממקורות מרובים. השלב הראשון הוא להרכיב רשימה מקיפה של נכסי מידע. זה כולל עותקים קשיחים, קבצים אלקטרוניים וחסרים בלתי מוחשיים כמו קניין רוחני.

מתודולוגיות סקר סיכונים יכולות להיות איכותיות או כמותיות. הגישה היעילה ביותר היא לשלב את שניהם. סקר סיכונים כמותית יכולה לספק את העובדות הקשות, ואילו סקר סיכונים איכותית מספקת את הפרטים.

ישנם יתרונות רבים בביצוע סקר סיכוני אבטחת מידע. אלה כוללים הפחתת אובדן כספי ואובדן אמון. עובדים יכולים גם להשיג הבנה טובה יותר של חשיבות אבטחת הסייבר. זה יכול גם לשפר את התקשורת בתוך ארגון.

סקר סיכונים חשובה מכיוון שהיא מבטיחה שמערכת ניהול אבטחת המידע של הארגון (ISM) מגיבה כראוי לאיומים. תהליך ההערכה צריך לשקול כיצד משתמשים במידע, למי ניגש אליו ומה האיומים. התוצאות יכולות לעזור לארגון להתקדם עם שינויים בתוכנית האבטחה שלו.

סקר סיכוני אבטחת מידע – התהליך

ביצוע סקר סיכוני אבטחת מידע הוא חלק מכריע בהגנה על הנתונים הרגישים של החברה שלך. זה מספק לך עובדות קשות כדי לקבוע עד כמה משאבי ה- IT שלך מאובטחים ומאפשר לך לקבל החלטות טובות יותר לגבי היכן להשקיע את זמנך ומשאביך.

תהליך ההערכה כולל מספר שלבים. ראשית, עליך לזהות את הנכסים והפגיעויות שלך. תצטרך לקחת בחשבון את הנכסים החשובים ביותר של החברה שלך, כמו הנתונים החשובים ביותר שלך ותכשיטי הכתר שלך. צוות ה- IT שלך יכול לעזור לך לעשות זאת.

שנית, עליך לזהות איומים. אלה הדברים שעלולים לפגוע בנתוני החברה שלך. כמה דוגמאות הן איומים המנצלים פגיעויות. אחרים אינם סבירים יותר אך עדיין יכולים להיות בעלי השלכות חמורות. לדוגמה, עובד שעוזב את הדוא"ל האישי שלו פתוח עלול להוביל לתוצאות מביכות.

לבסוף, תצטרך לחשב את ההשפעה של כל סיכון. תרצה לשקול השפעות כמותיות וגם איכותיות. אלה כוללים את הרווחים, המוניטין, העלויות והתקנות שלך.

לדוגמה, תוקף יכול להשתלט על שרת ה- Active Directory שלך או על מערכות התקשורת שלך. אתה יכול להשתמש במטריצת סיכון כדי למפות את הפגיעויות שלך.

הדבר הגדול ביותר שיש לזכור הוא ששום מערכת אינה מאובטחת ב 100%. יהיה עליכם להיות בטוחים כי סקר הסיכון שלכם תואמת את תוכנית הטיפול בסיכון הכוללת של החברה שלכם.

מהם סוגי סיכוני אבטחת מידע?

סוגים שונים של סיכוני אבטחת מידע משפיעים על אנשים וארגונים. זה כולל גניבת מידע, חבלה, הפרות נתונים, גניבת זהות והתקפות תוכנה.

הסיכונים יכולים להיות מכוונים, מקריים או לא מתוכננים. הם משפיעים על הארגון ועשויים להיות בעלי השפעה מיידית (תפעולית) או השפעה ארוכת טווח. באמצעות כלי סקר סיכונים, חברות יכולות לקבוע אילו סיכונים חשובים ביותר לעסק שלהם.

פגיעויות של מערכות מידע מתעוררות כאשר בקרות אבטחה אינן מוגדרות כראוי או אינן מתוחזקות כראוי. פגיעויות אלה יכולות להיגרם על ידי נהלי ניהול, תוכנה, חומרה או מהסביבה הפיזית של המערכת.

איומי אבטחת סייבר משבשים את רשתות המחשבים וגונבים נתונים רגישים. הם יכולים גם לגרום להפסדים כספיים. התקפה יכולה גם לפגוע במוניטין של הארגון או לגרום להפרעות עסקיות.

איומי אבטחת מחשבים מתפתחים כל הזמן. הם אדוני תחפושת. עבריינים עשויים למנף ערכות כלים לאיום מוכן לחדירת ארגונים ולגנוב מידע. לעתים קרובות הם משתמשים בטכניקות הנדסיות חברתיות כדי לקבל גישה למידע סודי.

גם גניבת ציוד נמצאת במגמת עלייה. זו תוצאה של הניידות המוגברת של מכשירים. חשוב לשמור על כל הגלישה האישית למכשיר שלך.

נגיפי מחשב הם מהאיומים הנפוצים ביותר. נגיפים אלה בדרך כלל פוגעים במערכת ההפעלה של מחשב. הם יכולים להתקין גם על ידי פושעים המשתמשים בתוכנה זדונית כדי להשיג שליטה במחשב