עיצוב חווית משתמש

Posted on

by

in

עיצוב חווית המשתמש

חשוב להבין את העקרונות ולהימנע מטעויות נפוצות בעת יצירת אתר אינטרנט או יישום אינטרנט חדש. נדון 5 המושגים החשובים ביותר של עיצוב חוויית משתמש וכיצד הם יכולים להועיל למוצר שלך. כדי להצליח עם User Experience Design, עליך להתחיל בהבנה של מה המשתמשים באמת עושים. משתמשים לא משתמשים בתיעוד, אבל הם משתמשים בחפצי עיצוב.

טעויות שיש להימנע מהן בעיצוב חוית המשתמש

ממשק שאינו עונה על צורכי המשתמשים בו הוא אחת הטעויות הגדולות ביותר בעיצוב חוויית משתמש. זה יכול להיות קשה לפתח אתר שפונה לקבוצת משתמש מסוימת אם אתה לא יודע מה הם רוצים ממוצר. אנחנו נדון בכמה טעויות נפוצות בעיצוב חוויית משתמש. להלן חמש הטעויות המובילות שיש להימנע מהן.

חוויית משתמש עלובה יכולה להרחיק אנשים ולגרום להם לחפש אתר אחר. מעצב מנוסה של UX, החוית שלי הראה לי שאנשים יעזבו אתרים אם חוויית המשתמש דלה. אני יכול להגיד לך ש UX טוב יהיה כמעט בלתי נראה. עם זאת, UX רע יגרום לאנשים לעזוב את האתר ולגרום להם לחפש במקום אחר. הטעויות הנפוצות האלה יכולות לוודא שהאתר שלך ידידותי למשתמש.

אינדיקטור מרכזי לשביעות רצון הלקוח הוא נכונותו של משתמש או חבר להמליץ על מוצר/שירות. שאלה זו מוצגת על ידי הסקר Net Promoter Score. כלי המשוב של הוטג 'אר יכולים להקים סקר NPS באתר. תוצאות אלו יכולות לעזור לך להחליט אם המשתמשים שלך ימליצו על האתר שלך לחבריהם או יביאו לקוחות חדשים. ‏ על ידי שימוש בנתונים שנאספו מהסקר, אתה יכול לייעל את ה-UX שלך.

מהם חמשת עקרונות המפתח של חוויית המשתמש?

בעוד ש-UI מכונה לעתים קרובות ”חוויית משתמש”, הוא מתייחס לתהליך שבאמצעותו אינדיבידואל מתקשר עם מוצר. עקרונות מפתח אלה מנחים את התהליך. עקרונות אלה יכולים להיות מיושמים בכל מערכת אינטראקטיבית, כולל סביבות GUI מסורתיות כמו אתרי אינטרנט ותפיסות שולחן עבודה. להלן חמישה עקרונות שעליך לזכור בעת תכנון ממשק משתמש.

עיצוב לקהל, מטרה ומבנה. תן דעתך לקהל שלך ולסוג המוצר או השירות שהם זקוקים לו. להיות ברור על מה המסר שלך מעביר. הימנע משמות תואר. הימנע משימוש בשמות תואר ופעלים כדי לעודד פעולה. אתה צריך גם להריץ בדיקות שימושיות כדי להבטיח שהמוצר שלך עונה על הצרכים של הקהל שלך. כדי לאמת את אפשרויות העיצוב שלך, אתה יכול להשתמש בבדיקות שימושיות, מחקר משתמשים ובדיקות A/B.

עיצוב מרכז לקוחות הוא על כל המשתמשים ואיך הם מתקשרים עם המוצר. עיצוב מוצר/שירות ידידותי למשתמש יבטיח חווית לקוח חיובית. הבנת לקוחותיך וכיצד הם משתמשים במוצר או בשירות תשפר את השורה התחתונה שלך. עיצוב טוב של UX יכול לשפר את שביעות הרצון של הלקוחות ולהפחית את הנפיחות. הבנת צורכיהם של לקוחותיך תעזור לך ליצור מוצר הממלא אותם ומענג את רגשותיהם.

היתרונות של עיצוב חוויית משתמש טובה

עיצוב חוית משתמש טוב מגביר את שביעות הרצון של הלקוחות. לקוחות מאושרים הם כלי השיווק הטוב ביותר. UX טוב יכול לעזור לך להימנע ממאפיינים שאינם רלוונטיים ללקוחות שלך. יהיה לך עסק רווחי יותר שיוריד עלויות ויגדיל את המכירות. אבל איך עיצוב UX עובד עבור העסק שלך? הנה כמה דוגמאות:

זה נותן לחברה שלך יתרון על פני חברות אחרות. בין אם זה בשוק או בעולם הלא מקוון, המשתמשים יותר ויותר חסרי סבלנות. משתמשים יכולים להיות מתוסכלים על ידי אתרים איטיים או יישומים ניידים ולא להיות מסוגלים להשלים את המשימה המיועדת להם. לכן עיצוב ידידותי למשתמש כל כך חשוב. ניתן להגדיל את ההמרה שתביא להכנסות גבוהות יותר, ושיעורי אחזקה גבוהים יותר. הנה כמה מהדרכים שעיצוב UX טוב יכול לעזור לעסקים שלכם:

ממשק משתמש טוב משפר את מעורבות הלקוחות. לקוחות שמוצאים אתר אינטרנט קל לשימוש ולהימנע ממצבים מתסכלים נוטים יותר לקנות מהמותג. ניתן להגדיל את שיעורי ההמרה של החברה ולהקפיץ את השיעורים על ידי חווית משתמש טובה. עיצוב UI טוב יגרום למשתמשים לרצות להמשיך את המסע הדיגיטלי שלהם. זה גם יכול לעזור להגדיל את המכירות ולמשוך לקוחות חדשים. זה מצב שבו כולם מרוויחים.

תוכלו למצוא חווית משתמש איכותית בלינק הבא: עיצוב חווית משתמש: mouseux